Mock Battle Brielle 2014
Brielle
Met onder andere een mock battle kon het Bevrijdingsfestival in Brielle ook dit jaar weer op grote belangstelling rekenen. Het publiek kon deelnemen aan de stadswandelingen, luisteren en dansen naar muziek uit die tijd met de Big Band, tentoonstellingen bezoeken en natuurlijk genieten van de vele terrassen. Meer informatie over evenementen in Brielle op de site Beleef Brielle.
Tweede Wereldoorlog
Hoogtepunt was wel de aanwezigheid van diverse militaire voertuigen en goederen uit de tijd van de tweede wereldoorlog. Zij hadden een groot kamp opgezet op de Prikkevest.
3 mei
Op 3 mei hielden ze een rijtoer met veteranen door het oude centrum en op de 4e ging de toer over diverse plaatsen op Voorne-Putten. Een groot spektakel werd in de middag opgevoerd.
Mock Battle
In een Mock Battle (schijngevecht) in de straten van Brielle werd de bevrijding door de geallieerden nagespeeld.
Met veel kabaal van geweervuur en granaten werd de overwinning op de Nazi’s behaald. Dit spel was zonder meer het hoogtepunt.
Herdenking
’s Avonds werden, zoals overal inNederland, de slachtoffers van de WO-2 herdacht.
INFO
Voor meer informatie en links naar de site’s van de deelnemers zie Bevrijdingsfestival Brielle.